ID: SH1001/100 Солидарност, Штип 2000 Македонија

455€/м2
Property Details

ID: SH1001/100 Солидарност, Штип 2000 Македонија

455€/м2
Description

Луксузно опремена куќа на 5 нивоа

House - Штип

Се продава луксузно опремена и пространа куќа со одлична локација , корисна површина од 505m2.
Куќата е опремена доста квалитетно и луксузно по вкус на сопствениците кои сеуште живеат во неа. Нови и квалитетни гарнитури, лцд телевизори, спуштени плафони, џакузи, Централно парно греење и супер поглед.
Грандиозниот објект се состои од 4 спратови за живеење и приземје со подрум, гаража и деловен простор.
Безбедносен систем опремен со камери, домофон и аларм.
Распоред и опременост по спратови:
Приземје: Гаража, деловна просторија со веце, и просторија за парно (печка за парно и цистерна на нафта).
Прв Кат: Дневна соба со кожена гарнитура заедно со трпезарија и комплетно опремена кујна со трпезариска маса, клима и 2 спални соби, wc (туш кабина), Подлога керамички плочки. Голем балкон на дневна и одвоен влез од другите спратови.
Втор кат: Дневна соба со седмосед гарнитура заедно со трпезарија, трпезариска маса и кујна, ЛЦД тв, клима, голем гардеробер, 1 wc со туш кабина и 1 wc со ( џакузи ), гардеробер и 3 спални соби. Балкони на дневна во Г форма, и на две спални.
Трет кат: Дневна соба заедно со трпезарија, трпезарска маса нова и кујна со шанк уникатно изработен, кожена гарнитура, ЛЦД тв, клима аголна (осака), 1 wc со туш кабина и 1 wc со џакузи, гардеробер и 3 спални соби. Балкон во Г на дневна и 2 балкона на спалните соби. Подлога плочки и ламинат.
Четврти кат(поткровје): спратот е целосно отворен , еден простор и располага со шанк, кожен петоседт, француски лежај, ЛЦД тв, клима, wc .
Во Близина: Супер маркет Туш на 8 минути, о.у. Тошо Арсов на 10 минути, Градинка на 7 минути, Градски пазар на 15 мин. (времето е за одење пеш).

  Резервирај Тура


  Property Features
  • House
  • 8 bed
  • 3 bath
  • 12 Rooms
  • Built 1995
  • 3 Parking Spaces
  • Alarm System
  • Land is 400 m²
  • Floor Area is 505 m²
  • Energy Rating А++++
  • New Construction
  • 3 Toilet
  • 2 Garage
  • Carport
  • 4 Open Parking Spaces
  • Remote Garage
  • Secure Parking
  • Study
  • Dishwasher
  • Gym
  • Workshop
  • Floor Boards
  • Pay TV
  • Intercom
  • Spa
  • Balcony
  • Deck
  • Split System Heating
  • Split System Aircon
  • Gas Heating
  • Fully Fenced