1/48/4 Сутјеска, Штип 2000 Македонија

Sold 65,000€
Property Details

1/48/4 Сутјеска, Штип 2000 Македонија

Sold 65,000€
Description

Стан 116м2 спроти градскиот пазар

Apartment Sold - Штип

Се продава Стан од 116м2 спроти градскиот пазар улица Сутјиска 48/4, станот е со имотен лист и цела квадратура на него, се наоѓа на втори спрат со две тераси и поглед на двете страни,
Распоред: ходник, остава, кујна, дневна, спална соба 1, спална соба 2, тоалет.
Станот е наместен и се продава комплет како што е на сликите.
Кујна: машина за миење садови, ел. шпорет, фрижидер.
Дневна: телевизор, кожена гарнитура (тросед, двосед и фотеља) трпезариска маса со 5 стола имала клуб масичка и Клима. Спална1: спална со душек и регал со огледало, Клима. Спална2: два троседа и плакар.
Тоалет: (за реновирање). Остава: Перална. Подруми 2 и Една Шупа (позади зградата). Станот има и сопствена парно инсталација на струја.
Во станот не е живеено подолго време и потребни се мали корекции за вселување.

Property Features
  • Apartment
  • 1 bed
  • 1 bath
  • 4 Rooms
  • Air Conditioning
  • Floor Area is 116 m²
  • Energy Rating Струја
  • Open Parking Spaces
  • Balcony
  • Split System Aircon