ID:RH1012/15-ти Корпус 12А, Штип Македонија

Leased
Property Details

ID:RH1012/15-ти Корпус 12А, Штип Македонија

Leased
Description

спрат од куќа до о.у. гоце делчев

House - Штип

Се издава спрат од куќа, наместен 60м2, со посебен влез и посебен двор, веднаш до основното училиште Гоце Делчев.
Спратот е комплетно наместен со сите потребни елементи за живеење и е со следниов распоред.
Распоред:
Ходник (палакари)
тоалет (када и перална),
спална со два одделни кревети(телевизор и музички систем, греење радијатор),
дневна соба со кујна (Тросед, телевизор, фрижидер, ел. шпорет, шпорет на дрва, голем покриен балкон).
До куќата има пристап со кола, место за паркинг, на само 5 минути од трговскиот центар во Штип.
Местото е погодно и за студенти и за фамилија.

Услови за изнајмување:
– Куќата е изнајмува на период најмалку од една година
– При издавање се наплаќа наем за два месеци (еден за наем еден за депозит)
– Сметките за струја, интернет и вода се на товар на наемникот и се плаќаат месец за месец на сопственикот
– Сите штети во станот ги подмируваат станарите.
– Дефектите од природен карактер со станот ги средуваме ние со ваш повик.

  Резервирај Тура


  Property Features
  • House
  • 2 bed
  • 1 bath
  • 2 Rooms
  • Floor Area is 40 m²
  • Ensuite
  • Open Parking Spaces
  • Furnished
  • Broadband
  • Pay TV
  • Intercom
  • Balcony
  • Open Fire Place
  • Fully Fenced