ID: HS1053/Караорман Штип 2000 Македонија

Sold
Property Details

ID: HS1053/Караорман Штип 2000 Македонија

Sold
Description

Луксузно уредена куќа од 471м2

House Sold - Штип

Се продава луксузно направена и уредена куќа со корисна површина од 471м2 и дворно место од 350м2 со џакузи и летна кујна.
Ќуќата е изградена и уредена од квалитетни материјали, комплетно наместена спреман за живеење со нова покуќнина која не е досега употребена. Куќата е на 3 нивоа со следниот распоред.
Дворно место заградено со кована ограда и врати кои се отвораат автоматски со мотор, џакузи, летна кујна и тоалет.
Приземје: Две гаражи дупли кои собираат по 2 возила најмалку, соба со тоалет(комплетно уредени)
Прв спрат: Ходник, бања, остава(за парно), спална(уредена со спална и плакар), кујна со трпезарија(комплетно наместена нова кујна некористена, остров со аспиратор над островот и трпезариска маса) и голема дневна соба со гарнитура и клуб маса, поврзани, голема тераса со летна кујна.
Втор спрат: ходник, две големи спални соби кои се комплетно наместени со двоен кревет спална и плакари и голема тераса.
Куќата има парно инсталација со комплетно нови радијатори не е вклучено до сега, во секоја соба има клума уред. Целата куќа е со ПВЦ врати и прозори и ролетни, подлога плочки низ целата куќа од приземје до подкројве. Куќата се продава комплетно со мебел како што е на сликите, освен некои лични работи.
Забелешка: во цената не е вклучено гарнитурата во дневната и едната спална(кревет) во спалната на спратот.

Property Features
wehomemk
Маркетинг
078 419 995
032 618 999
Dream Home
Маркетинг и Продажба во Штип
Read More
[contact-form-7 id=